Jesteśmy wszędzie tam,gdzie rodzi się sztuka

Roma_136_filtered.jpg„...Orkiestra gra  z wiedeńskim urokiem i melancholią, z cygańskim temperamentem, z hiszpańską pasją , z orientalną egzotyką, z południowoamerykańską radością z życia i pruską precyzją. . . I grają dla swoich słuchaczy. Czasami spoglądają na siebie na wzajem i kierują radosne spojrzenia do publiczności. Uśmiechają sie do niej ze sceny jakby chcieli zapytać: Czy podoba sie Wam jak gramy? " I TO JAK NAM SIE PODOBA!. . . "-"Der Patriot"- Lippstadt


SALONOWA ORKIESTRA JOHANNA STRAUSSA została założona w 1995.

W roku Jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej niezmiennie zachwycamy i urzekamy publiczność pięknem wiedeńskich strojów, grając porywające, pełne witalnej, tryskającej iskrami energii koncerty z muzyką Straussa i innych wielkich operetki. Kolorowy korowód melodii romantycznych standardów spływa wtedy na słuchaczy, jak z rogu obfitości.

Poszczególne dzieła gramy w orzeźwiający i wesoły sposób, prezentując niezwykle doskonałe brzmienie i wyśmienity, nienaganny warsztat artystyczny.

Jesteśmy jedyną Orkiestra w Polsce, której udaje się wspaniale oddać, wyjątkową w swoim rodzaju, głębię melodii, porywający rytm walców i polek oraz radosny nastrój kompozycji Rodziny Straussów.
W programie artystycznym Zespołu znajdziecie Państwo wszystkie największe hity muzyki operetkowej, począwszy od kultu muzyki rodziny Straussów, Kalmana, Abrahama, Lehara, Offenbacha, Stoltza, Zellera, Ziehrera.

Specjalizujemy się w repertuarze muzyki operetkowej, lekkich formach estradowych, wspaniałych programach parkowych, zdrojowych i uzdrowiskowych._MG_0209_filtered.jpg

Program obejmuje XIX-wieczną muzykę wodewilową, taneczną, współczesne formy musicalowe, muzykę filmową i popularną.

SALONOWA ORKIESTRA JOHANNA STRAUSSA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Od momentu powstania licznie koncertuje w kraju jak i za granicą.

Orkiestra występuje z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej jak Bożena Zawiślak- Dolny, Małgorzata Walewska, Grażyna Brodzińska, Izabella Kłosińska, Iwona Hossa, Marek Torzewski, Adam Zdunikowski, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Krystian Krzeszowiak i inni.

Występ mogą uświetnić wybitni soliści, a także tancerze i aktorzy deklamujący